اگه نیوتن هم موبایل داشت...

 استفاده از تلفن همراه در جامعه کنونی و با پیشرفت علم و فناوری اجتناب ناپذیر است و نگرانیها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان و محیط زیست با رشد بیش از حد تلفن های همراه بیشتر شده است .

 اگر چه بعضی گزارشهای ضد نقیضی درباره اثرات امواج تلفن همراه و میزان جدی بودن مخاطرات ان نظرات موافق و مخالفی ارائه میشود ولی اغلب کارشناسان با توجه به ماهیت و تاثیرات شناخته شده امواج الکترومغناطیسی در طول موج های مختلف بر سیستم های بیولوژیک نمی توان خطرات تلفن همراه و تجهیزات مربوط به ان را انکار کرد .

گروه فعال زیست محیطی یا EWG اطلاعات جدیدی در رابطه با این موضوع ارائه کرده است : این گروه غیر دولتی که میزان تابش تشعشعات 1268 تلفن همراه را تحلیل کرده است اعلام کرد استانداردهای تشعشعات تلفن همراه امریکا اطلاعات کافی در رابطه با ایمنی تلفن های همراه ارائه نکرده و تاثیر منفی تابشهای الکترومغناطیسی را نمی پذیرد .

 به گفته این گروه تشعشعات تلفن همراه از طریق انتن و مدار الکتریکی درون گوشی و به واسطه ارسال امواج الکترومغناطیسی با امواج رادیویی برای انتقال سیگنالها به وجود می ایند تابش هایی که توسط انتن پخش میشوند مستقیم نیستند این به ان معنی خواهد بود که انتن تلفن های همراه این تابش ها را در تمامی جهات منتشر میکند , عواملی مانند کد سیگنالهای دیجیتالی در شبکه , طراحی انتن و موقعیت ان نسبت با سر کاربر میتواند میزان تابش های جذب شده توسط کاربر را تعیین کرد .

دکتر علی اکبر موسوی موحدی , استاد و پژوهشگر برجسته مرکز تحقیقات بیوشیمی-بیوفیزیک دانشگاه تهران ( IBB ) در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا ) با بیان اینکه پرتوهای الکترومغناطیسی دارای استفاده های مثبت و منفی هستند گفت : امواج و میدان های الکترومغناطیسی که در گستره وسیعی از انرژی و فرکانس ها با خواص متفاوت ساطع میشوند نقش مثبت و منفی در زندگی جانداران و گیاهان ایفا میکنند . این اشعه هم در طبیعت و هم در صنعت موجود است با این تفاوت که وجود اشعه الکترومغناطیسی در طبیعت بهینه بوده ولی باید در صنعت به صورت بهینه استفاده شود و نباید به تلفن همراه به عنوان یک وسیله بی خطر نگاه کرد . میدان الکترو مغناطیس تلفن همراه , نقش تخریبی در ارگانیسم ها , بافت ها , سلول ها , انزم ها , پروتئین ها , پارگی رشته های DNA و ... دارد . تلفن های همراه باید همانند مصرف دارو محدود وبا دوز مشخص استفاده شود و بدترین شکل الودگی تلفن همراه تداخل در استفاده همزمان از موبایل و مایکروفر وحتی کامپیوتر است .اسیب های امواج تلفن همراه در شهرهای الوده و همچنین در مکان های مسقف بیشتر است و باید در صنعت با سرمایه گذاری مناسب در زمینه اثرات میدان های مغناطیسی روی انسان و محیط زیست تحقیق شود .در پایان آیا به این فکر کردیم که چقدر از وقت و هزینمون رو برای این وسیله میدیم.؟

 

پیوست  :  سایت سلامت جوانان

/ 6 نظر / 37 بازدید
fazel

به نظرمن اگه استفاده از موبایل درست و منطقی وبه جا باشه اثرات خوب و مفیدش خیلی بیشتر از مضراتشه...

سمن

خیلی وقتها انسان از چیزهای بد دیگران اعلام انزجار می کند که در خودش وجود دارد. دکتر شریعتی کاش همه ما می دانستیم این وسایل مضری که دور خودمان جمع کرده ایم به جای اینکه کارگشایمان باشند قاتل جانمان شده اند مانند این ظروف یک بار مصرف و موبایل وماشین وکارخانه ها و دود و.....

رادمنش

وب خیلی توپ وجالبیه..واقعا هم فکر کن اگه نیوتن موبایل داشت..بعضی وقتا استفاده بیش از حد از همراه مشکل ساز میشه البته اینو میشه با سایر جنبه های زندگی هم مقایسه کرد که هر چیزی بجا باشه تا تداخل ایجاد نکنه .باید حدالامکان استفاده از موبایل رو کاهش داد.موفق باشی

عمرانی

واقعا اکه نیوتن موبایل داشت اکه ده تا سیب هم به سرش میخورد دیکه فکر نمیکرد که چرا ...؟؟؟و این همه فرمول نداشتیم واسه امتحان دادن چون داشت sms بازی میکرد

تکتاز

دوست عزیز به نظر من اگه نیوتن موبایل هم داشت باز هم نیوتن میشد و به کاراش ادامه میداد چون مطمعنا اگه اس هم میداد به یکی مثل خودش میداد و در مورد یک مساله علمی بود.

؟

سلام شما که اینقده از مضررات گوشی میگید,یکم از مضررات کامپیوتر بگید,مثل محتاط شدن به اون و از دست دادن بینایی و اینقد جلوی کامپیوتر نشینید[پلک]