زیباترین باغ جهان

در حقیقت شاید بتوان این پردیس افسانه‌ای را مؤثرترین و گویاترین سروده‌ی انسان‌ساز در ستایش مادر طبیعت دانست.جالب این که از این باغ پرشکوه و بی‌مانند سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید می‌کنند و دولت کانادا همزمان با یکصدمین سال تولد این باغ بهشتی، آن را به عنوان یک سند ملی، تاریخی به ثبت رساند. دیدن این تصاویر شاید انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذاران وطنی به وجود آورد تا به جای ساختن سازه‌های آلوده‌کننده‌ای که آب و خاک این کشور را هدف قرار داده‌اند، دست به برپایی قطعه‌ایاز بهشت در سرزمین مادری‌شان بزنند؛(چرا که ایران باستان بهترین و اولین پردیسهای دنیا را داشته..)همان گونه که خانم و آقای بوچارت در بیش از یکصد سال پیش چنین کردند و کاربری کارخانه سیمان خود را به زیباترین باغ جهان تغییر دادند.کاری ماندگار که می‌تواند همچون باغ بوچارت آنها را ثروتمند هم بسازدبه امید توجه بیشتر.

 منبع عکس:elima.sub.ir

/ 5 نظر / 31 بازدید
اتش

خدایا گرچه گویا اسمان هر کجا دیگر همین رنگ است. ولیکن یادمان اور که رنگ اسمان این نیست به یاد ارم که اواز پرنده بی قفس زیباست... نشانم ده که فرجام پر پروانه قاب خانه ی من نیست بجای یادگاری بر درخت با دادن ابی به ذهن سبز او اسطوره خواهم شد وبلاگتون عالی بود.به دردسرهای وصل شدن به نت می ارزید با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما[چشمک]

واقعاخوبه اسم وبلاگ طبیعت سبز ایرانه وگرنه عکس می خواستین از کجا بیارین . ما نفهمیدیم اینجا طبیعت سبز ایرانه یا ویکتوریا.

ثامن

متشکر ازمقایسه طبیعت ایران با طبیعت دیگر نقاط دنیا حالا می فهمیم که ما کجاییم و دیگرکشورها کجا!هیچوقت به گرد پایشان هم نخواهیم رسید خیلی شاهکار کنیم درختان وسط حیاطمان را آب بدهیم که خشک نشوند. باتشکر

سمن

با سلام.ممنون میشم اگر ابیات را به طورکلی به ایمیلم ا رسال کنید.با تشکر.

سمن

هم ابیاتی که جناب آتش براتون ارسال کردند وهم ابیاتی که در پاسخ ایشان نوشته اید را ممنون میشم برام ارسال کنید. بازهم متشکرم.