■ پربیننده‌ترین تصویر جهان را چه کسی عکاسی کرده است؟

بسیاری از مردم وقتی منظره‌ای زیبا را می‌بینند تنها به تحسین آن می‌پردازند و عده‌ کمی وجود دارند که ایستاده و از این گونه مناظر عکسبرداری کنند اما عکاس سابق مجله نشنال جئوگرافیک با دیدن چمن‌های سبز و آسمان آبی و نور خورشید شفاف و تکه ابرهای موجود در آسمان آنقدر مدهوش شده بود که بلافاصله دوربین خود را به کار میندازد.

همواره از سال‌ها پیش یعنی درست زمانی که ویندوز ایکس‌پی محبوب، در اکتبر سال ۲۰۰۱ برای اولین بار قلب رایانه‌های ما را تسخیر کرد، تصویر پشت صحنه یا همان والپیپر پیش‌فرض ویندوز که چمنزاری سبز با آسمانی آبی و چند تکه ابر را نشان می‌داد توجه ما را به خود جلب کرده است.

          

چاک اوریر نام عکاس این تصویر است که پس از مدتی و هنگامی که از سوی مایکروسافت به عنوان تصویر زمینه ویندوز ایکس‌پی مورد استفاده قرار گرفت، عنوان پربیننده‌ترین تصویر جهان را به خود اختصاص داد.

............................................................................................................................................................

                          نمای زیبا اورست را بصورت زنده توسط بلندترین وب کم دنیا تماشا کنید

بلندترین وب کم دنیا کار خود را در هیمالیا آغاز کرد. این دوربین زمانی که آب و هوا مساعد باشد نمای بسیار زیبای از قله اورست را به صورت زنده پخش می کند.

این وب کم در ارتفاع 5,675 متری و برروی کوه های Kala Patthar در هیمالیا نصب شده است اگر آب و هوا طوفانی نباشد این دوربین نمای بسیار زیبای از قله 8,848 متری اورست را نمایش می دهد. 

اگر شما هم هم قصد دارید تصویر زنده از اورست را مشاهده کنید به این آدرس مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که تصویر زنده تنها در ساعات روشن روز یعنی 6 صبح تا 6 بعد از ظهر به وقت نپال قابل مشاهده است.

                         http://www.evk2cnr.org/WebCams/PyramidOne/everest-webcam.html    

/ 8 نظر / 22 بازدید
عامری

سلام.خیلی مطلب جالب بود.ولی چیز جالبتر اینکه من از این تصویر متنفر بودم و هر وقت ویندوزمو نصب میکردم بلافاصله بدون معطلی تصویرشو عوض میکردم و ازش خیلی بدم میومدچقد جالب....[سوال]

باغستانی

سلام، قابل تذکر به جناب عامری:وقتی به طور متداول از کامپیوتر استفاده کنی ولازم باشه یه تصویری رو پشت زمینه صفحه کامپیوترتون داشته باشین که آرامشتونو. به هم نریزه می فهمین که واقعاً چه تصویر جالبی رو گرفته و ما قدرشو نمیدونستیم. دستش درد نکنه تصویری رو گرفته که من همیشه فکر می کردم کار برنامه های گرافیک مایکروسافته.

باغستانی

ازاینکه طبیعت سبزی هستین و این حرفو زدین واقعا برام جالب بود. اینکه میگن طرف از پشت داره خنجر می زنه همینه دیگه.

توکان

سلام وممنون از این همه انرژی فوق العاده

عامری

اتفاقا اقای باغستانی تصویر زمینه من یه طبیعته که خیلی قشنگ تر از اینه و بهت ارامش میده و چون این عکسو دوست ندارم دلیل از پشت خنجر زدن نمیشه

kamel.AKN

سلام منم با اقای باغستانی هم عقیدم... هیچ وقت فک نمیکردم کار یه عکاس باشه فکر میکردم کار گرافیستای ماکرو سافته...شکار این تصویر خودش هنره...ولی از این که تا ویندوز نصب میکنند این عکسو عوض میکنند به نظر من دلیلش تکراری بودنشه...

امیدی

سلام. مطلب جالبی بود. خسته نباشید.[گل]