طبیعت سبز ایران
بررسی محیط زیست ایران و جهان
صفحات وبلاگ
نویسنده: سید محمد فاطمی s.m.fatemi - پنجشنبه ۱ دی ۱۳٩٠

بازدید از پارک ملی گلستان گروه محیط زیست دانشگاه سبزوار  آذر ماه

اردوی بازدید از جنگل گلستان با همراهی دوستان علاقه مند و اساتید محترم انجام شد.که در نوع خودش جالب بود هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ تفریحی.پیاده روی در ارتفاعات پارک ملی گلستان در منطقه تنگه گل و پیاده روی در منطقه دشتی میرزا بایلو و بازدید از موزه حیات وحش محیط بانی میرزا بایلو بیش از پیش بر بار علمی گروه بازدید کننده افزود.

          

            

        

از همکاری و همراهی دانشگاه تربیت معلم سبزوار و گروه محیط زیست و تمام دوستان در برگزاری این بازدید خصوصاخانم مهندس الهامی از اساتید و کارشناسان گروه محیط زیست دانشگاه سبزوار و جناب دکتر وارسته از اساتید برجسته محیط زیست کشور تشکر و قدرانی میشود. همچنین از مسولین محترم پارک ملی گلستان که همکاری لازم برای اسکان گروه و همراهی محیط بانان محترم در طول مدت بازدید را انجام دادن صمیمانه تشکر میشود.

...............................................................................................................................................................

گلستان بزرگترین پارک طبیعی ایران است. مساحت آن بیش از ۹۱ هزار هکتار می باشد. محیط پارک حدود ۱۹۸ کیلومتر است. حد غربی پارک ملی گلستان از روستای تنگراه در استان گلستان شروع می‌شود و حد شرقی آن در روستای رباط قره‌بیل واقع در استان خراسان شمالی پایان می‌یابد. بیشتر پارک در استان گلستان، حدود ۳۴ درصد آن در استان خراسان شمالی و بخش ناچیزی نیز در استان سمنان قرار دارد.

از مهمترین کوه‌ها و دره‌های این بوستان می‌توان به ارتفاعات قره قون، تنگه گل، شاخا، یکه قدم، المه، قره قاشلی، قوفی قورچی و دره‌های آلمه، آنسر، قرغون، آق سو، آلی دالی، آدنس، جمشیدآباد، قزقلعه، آلوباغ و خشک اشاره کرد.

یک‌هشتم گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان و بیش از ۵۰ درصد از گونه‌های پستانداران کشور در این پارک زندگی می‌کنند.

سید محمد فاطمی  s.m.fatemi
فاطمی.فارغ التحصیل مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست دانشگاه سبزوار. امیدوارم با ایجاد این وبلاگ قدمی کوچک در راستای حفظ و ارتقآ دانش محیط زیستی بردارم.آماده دریافت نظرات سازنده شما هستم. ایمیل: mohammad_fatemi97@yahoo.com
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: